شرایط و نحوه ثبت نام در آزمون المپیاد ریاضی ساسمو

January 1st

المپیاد های علمی

المپیاد مسابقه‌ای علمی است که سالانه میان دانش‌آموزان پایه های مختلف از سراسر جهان درکشورهای مختلف با هدف استعداد یابی و شکوفایی خلاقیت آنها , به صورت تیمی و یا انفرادی برگزار می‌شود و هر کشور برای انتخاب تیم‌های منتخب خود با توجه به نوع المپیاد، مراحلی را در نظر گرفته است. چشم انداز اصلی این نوع مسابقات، رشد و شکوفایی علمی نوجوانان و آشنایی کشورهای مختلف با علوم روز مورد تدریس در اقصی نقاط جهان است.

المپیاد ریاضی آسیایی ساسمو ( SASMO)

در سال 2006 پروفسور Yeo Boon Wooi استاد برجسته آموزش ریاضی و عضو کمیته المپیاد ریاضی سنگاپور با همراهی دو تن از همکارانش،"المپیاد ریاضی مدارس سنگاپور و آسیا (SASMO) "را بنیان نهادند. این رقابت ‌ها از ۱۵۵ شرکت کننده محلی در سال 2006 به بیش از 30،000 شرکت‌کننده از 20 کشور آسیایی در سال 2018 گسترش یافته ‌است. تنها درکشور سنگاپور، بیش از 120 مدرسه در سال 2018 در رقابت‌های SASMO شرکت کرده‌اند و در حال حاضر این مسابقات یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین رقابت‌های ریاضی در سطح آسیا به حساب می‌آید. امسال(2019)، ایران به عنوان بیست و یکمین کشور آسیایی به این مسابقات پیوسته است و دانش آموزان مستعد ایرانی می توانند به راحتی با شرکت در این آزمون درکشور ایران با دانش آموزان علاقه مند بیست کشور دیگر به رقابت بپردازند.

لازم به ذکر است که کشور سنگاپور یکی از پنج کشور برتر جهان در زمینه آموزش ریاضی و رویکردهای نوین آموزشی می باشد و دانش آموزان سنگاپور در آزمون بین المللی تیمز رتبه اول را در دنیا کسب کرده اند.

این مسابقات هر سال در اواخر فروردین ماه در ایران همزمان با 20 کشور آسیایی برگزار می شود. که نتایج آن حدود یک ماه بعد در سایت رسمی مسابقات و همچنین در سایت موسسه اردوش اعلام رسمی می گردد.

مزایای شرکت در المپیاد ساسمو

تمامی دانش آموزانی که بتوانند مدال طلا و نقره در مرحله اول کسب کنند جواز شرکت در مرحله دوم مسابقات را که هر ساله در یک کشور آسیایی برگزار می شود را کسب می کنند.

دانش آموزان پایه سوم تا دهم می توانند با شرکت در هر دو المپیاد ساسمو (ریاضی) و وندا (علوم) مدال طلا کسب کنند, می توانند عضو اکادمی دانش آموزان برتر آسیا شوند و از مزایای آن بهره مند شوند که شامل بورس های مختلف تحصیلی می باشد.

نحوه ارزیابی و نمره دهی

تمامی دانش آموزان مستعد پایه دوم تا پایه یازدهم می توانند در این مسابقات شرکت کنند.

نوع سوالات : 25 سوال در دو بخش شامل 15 سوال تستی و 10 سوال تشریحی (تنها جواب آخر در برگه پاسخ نامه نوشته می شود) طرح می گردد.

نمره کل: 85 امتیاز است.

سوالات به صورت ترجمه شده در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

تنها دانستن اعداد 1 تا 10 به انگلیسی برای پاسخ دهی به سوالات کافی است.

نمره کامل (85 امتیاز) : مدال طلا + 100 دلار سنگاپور

 

 

هزینه ثبت نام مرحله اول : 160 هزار تومان