شرایط و نحوه ثبت نام در آزمون المپیاد علوم وندا

January 1st

المپیاد های علمی

المپیاد مسابقه‌ای علمی است که سالانه میان دانش‌آموزان پایه های مختلف از سراسر جهان درکشورهای مختلف با هدف استعدادیابی و شکوفایی خلاقیت آنها , به صورت تیمی و یا انفرادی برگزار می‌شود و هر کشور برای انتخاب تیم‌های منتخب خود با توجه به نوع المپیاد، مراحلی را در نظر گرفته است. چشم انداز اصلی این نوع مسابقات، رشد و شکوفایی علمی نوجوانان و آشنایی کشورهای مختلف با علوم روز مورد تدریس در اقصی نقاط جهان است.

المپیاد علوم آسیایی وندا ( vanda)

مسابقات علوم وندا هر ساله در نقاط مختلف دنیا برگزار می شود و هدف اصلی آن تسلط آگاهانه دانش آموزان بر اطلاعاتی است که در مباحث علوم پایه تحصیلی مربوطه آنها تدریس می شود به طوریکه بتوانند بر حل تمامی سوالات در همان زمینه اشراف داشته باشند. همچنین این امکان را برای دانش آموزان فراهم می کند که با سوالات استاندارد و واقعی المپیادی علوم در سطح دنیا تا حد زیادی آشنا شوند. از آنجایی که خلع آزمونی, در این حد واندازه از لحاظ کیفیت در زمینه علوم در ایران بسیار احساس می شود لذا موسسه نوآور اردوش بعد از رایزنی های فراوان توانسته امتیاز برگزاری این آزمون را در سطح کشور در سال 2020 بدست آورد. لازم به ذکر است این آزمون زیر نظر آکادمی علوم سنگاپور برگزار می شود و سوالات و همچنین تمامی نتایج از طریق همین ارگان در سایت رسمی مسابقات اعلام می گردد.

این مسابقات هر سال در اواخر فروردین ماه در ایران همزمان با 20 کشور آسیایی برگزار می شود که نتایج آن حدود یک ماه بعد در سایت رسمی مسابقات و همچنین در سایت موسسه اردوش اعلام رسمی می گردد.

مزایای شرکت در المپیاد وندا

  • تمامی دانش آموزان دارنده مدال طلا و نقره و برنز در مرحله اول جواز شرکت در مرحله دوم مسابقات را که هر ساله در یک کشور آسیایی برگزار می شود را کسب می کنند.

  • دانش آموزان پایه سوم تا دهم می توانند با شرکت در هر دو المپیاد ساسمو (ریاضی) و وندا (علوم) مدال طلا کسب کنند, می توانند عضو آکادمی دانش آموزان برتر آسیا شوند و از مزایای آن بهره مند شوند که شامل بورس های مختلف تحصیلی می باشد.

نحوه ارزیابی و نمره دهی

تمامی دانش آموزان مستعد پایه سوم تا پایه دهم می توانند در این مسابقات شرکت کنند.

نوع سوالات : 25 سوال تستی

مدت زمان آزمون: 90 دقیقه

نمره کل: 77 امتیاز است.

سوالات به صورت ترجمه شده در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

تنها دانستن اعداد 1 تا 10 به انگلیسی برای پاسخ دهی به سوالات کافی است.

نمره کامل (77 امتیاز): مدال طلا + 100 دلار سنگاپور


هزینه ثبت نام مرحله اول : 160 هزار تومان