مسابقات بین المللی (مرحله نهایی)

رویداد بزرگ علمی سال 2021

STEAM AHEAD

Science, Technology, Engineering, Arts and Mathematics

تیمی متشکل از متخصصان دانشگاهی در رشته های علوم - تکنولوژی - مهندسی و هنر ودر نهایت ریاضی گرد هم جمع شده اند تا از طریق توانمند سازی دانش آموزان در رشته های مختلف , شکاف موجود میان آموزش چند بعدی را از میان برداشته و به دانش آموزان کمک کنند تا با شرکت درمسابقات متنوع , به ارتقای دانش فردی در گرايش های مختلف بپردازند. زیرا جهان امروز نیازمند متخصصینی است که در گرایش های جدید و میان رشته ای تبحر دارند و لذا دانش آموزان با پیوستن به Steam Ahead از دوران مدرسه خود را برای چالش های آینده آماده کرده و فرصت های شغلی بهتری را در پیش رو خواهند داشت.

موسسه نوآور اردوش از سال ۲۰۱۹ به این رویداد بزرگ پیوسته ودانش آموزان ایرانی به تدریج توانسته اند به رده های بالای جوایز در این رویداد بزرگ دست پیدا کنند.


از اين رو رویداد بزرگ STEAM AHEAD هر ساله با معرفی نفرات برگزیده ۳ مسابقه و اهدای جوایز ارزنده به آنها . این انگیزه را در دانش آموزان برای بالا بردن سطح دانش خود در گرایش های مختلف افزایش داده و این فرصت را فراهم آورده که برترین های کشور های مختلف دنیا در مسابقاتی جذاب يا یکدیگر به رقابت بپردازند.

رویداد STEAM AHEAD سه مسابقه DrCT FINALS , VANDAFINALS , IJMO را در پرمیگیرد که هر ساله در ماه دسامبر در یک کشور آسیایی به صورت حضوری برگزار می شود . در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به دلیل شیوع کرونا دانش آموزان به صورت آنلاین در این مسابقات شرکت کرده اند .اما امید است که از سال ۲۰۲۲ اين مسابقات دوباره بصورت حضوری برگزار شود که برای سال ۲۰۲۲ در جزایر بالی در اندونزی خواهد بود.

 • واجدین شرایط برای شرکت در هر مسابقه و به طور کلی در رویداد بزرگ STEAM AHEAD 2021 به صورت زیر است:
  • مسابقه IJMO: برندگان مدال طلا و نقره مسابقات SIMOC2021 - AMO2021 - SASMO2021
  • مسابقه VANDA FINALS: برندگان مدال طلا و نقره و برنز مسابقات VANDA 2021
  • مسابقه DrCT FINAL: برندگان مدال طلا و نقره و برنز مسابقات DrCT 2021

امید است که در سال 2021 که سومین سال برگزاری STEAM AHEAD در دنیاست، بیش از 2200 دانش آموز از 21 کشور جهان در آن شرکت کنند.

 • جوایز برندگان در اين مسابقه به صورت زیر است :
  • جایزه انفرادی المپیاد ریاضیIJMO
  • جایزه انفرادی المپیاد علوم VANDA
  • جایزه گروهی المپیاد علوم VANDA
  • جایزه انفرادی المپیاد علوم کامپیوتر DrCT
  • نفر اول . دوم و سوم در هر پایه المپیاد ریاضی IJMO
  • نفر اول , دوم و سوم در هرپایه المپیاد ریاضی  VANDA
  • نفر اول ؛ دوم و سوم در هر سطح المپیاد ریاضی DrCT
  • سرتیفیک برترین ها STEAM(PAExS) برای برندگان در المپیاد ریاضی IJMO المپیاد علوم VANDA و  المپیاد علوم کامپیوتر DrCT


برترین شرکت کنندگان در مسابقه که در هر سه مسابقه در مرحله نهایی ّIJMO و المپیاد علوم VANDA FINALS و المپیاد خلاقیت DrCT FINALS مدال طلارا کسب کنند، سرتیفیکیت برترین ها STEAM (PAExS) تعلق میگیرد.


به جوایز این شرکت کنندگان در مسابقات مدال پلاتین PAExS و دیپلم افتخار اضافه می شود و در انجمن نوجوانان پر افتخار جهان IJHS عضو می شوند و از بورسیه کامل برای شرکت در آکادمی نوجوانان برتر 2021 YALA به صورت آنلاین در ۱۱ و ۱۲ دسامبر ۲۰۲۱ برخوردار می شوند.
STEAM AHEAD 2021 توسط SIMCC با همکاری Scholastic Trust Singapore و دیگر نمایندگان از سراسر جهان در بیش از ۳۵ کشور فراهم آورده شده است.
هر رویداد STEAM AHEAD. سبب ارتقاء پیوند میان رشته های مختلف علمی می شود تا دانش فردی افراد را تقویت کرده و علاقه آن ها را به ریاضیات و علوم و تکنولوژی و هنر افزايش دهد.
هدف مسابقات این است که به دانش آموزان کمک کند تا در مسیر حرفه ای قدم بردارند که تضمین کننده آینده آنها است. نیاز جوامع امروزی به نخبگان تکنیکی و میان رشته ای در حال افزایش است و بنابراین بسیار مهم است که دانش آموزان تشویق شوند تا در زمینه علوم . فناوری و رشته های مرتبط مهارت کافی را کسب کنند . کسب مهارت هایی که به دانش اینده جایگاه های بالای شغلی با مزایای خاص را بدست آموزان این اجازه را می دهد تادر ای رشته ها نوآورانه کار کنند و در آورند.

شماره های تماس: 09363069089 - 09030767438 - 04133352001