همایش و وبینارها

توجه خاصي كه در دهه اخير در جهان به آموزشهاي عملی همراه با بازی و آزمایش معطوف شده است، حاكي از اين حقيقت است كه اين آموزش ها موثرترین راه تربيت دانش آموزانی خلاق و با انگیزه و ابزار مهمي در ارتقاء كيفيت آموزش، تربیت و ابداع و نوع آوري در میان افراد است .

تجربه و مطالعه نشان داده است كه يكي از مناسب ترين روش هاي آموزشي كه جوابگوي امر مزبور مي باشد «کارگاه ها و همایش های کوتاه مدت» است. اين روش بدين لحاظ حائز اهميت است كه در زمانی کوتاه میتوان اهم  مطالب را بصورت عملی و با بازده بالا به فراگیران آموزش داد بدون اینکه نیازمند صرف زمان و هزینه بالا باشد. 

در این راستا موسسه اردوش از ابتدای فعالیت خود این موضوع را در زمره امور سالانه خود قرار داده که به صورت خلاصه می توان به برخی از این موارد اشاره کرد:

وبینار معرفی بورس های تحصیلی :

ترکیه بورسلاری (Türkiye Bursları)، در سال ۲۰۱۲ تاسیس شد. این بورسیه در اولین سال تاسیس خود، در حدود ۴۰ هزار درخواست، دریافت کرد. به‌دنبال افزایش تعداد درخواست‌ها و ثبت‌نام دانشجویان، این بورسیه تحصیلی در سال ۲۰۱۹، شاهد حدود ۱۵۰ هزار درخواست از طرف دانشجویان بین‌المللی بود. ترکیه بورسلاری، برنامه‌ای است که نه تنها کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان اختصاص می‌دهد؛ بلکه تحصیل و جایگاه آن‌ها در دانشگاه‌های برتر ترکیه را تضمین می‌کند. این ویژگی، موجب شده‌است تا ترکیه بورسلاری با سایر بورسیه‌های کشورهای دیگر، تفاوت داشته باشد. امروزه ترکیه بورسلاری، به یک بورسیه تحصیلی محبوب در میان دانشجویان بهترین دانشگاه‌های جهان، تبدیل شده است.

موسسه اردوش در راستای اطلاع رسانی و آشنایی کامل با شرایط این بورسیه وبینار دوساعته آنلاینی را در نظر گرفته است که در با کلیک بر روی لینک زیر می توانید از شرایط آن مطلع شوید.همایش های هوش و خلاقیت (ویژه دانش آموزان ابتدایی):

شامل  روز شادی با ریاضی که در آن دانش آموزان با وسایل و بازی های کمک آموزشی مطالب درسی خود را مرور کرده و در قالب مسابقه و چالش تجربیات شیرینی را کسب می کنند.

مسابقات نبرد چراگاه (بازی استراتژیک ویژه تمامی مقاطع):

در این گارکاه چند ساعته دانش اموزان از مقاطع مختلف در چالشی نفس گیر که تمرکز بالا و قدرت تحلیل درست موقعیت نیاز دارد به رقابت می پردازند.

همایش های استعدادیابی:

در این نوع همایش ها بعد از معرفی معیار های سنجش استعداد و آزمون های استعداد یابی , دانش آموزان با روش های متنوع مورد محک قرار گرفته و رزومه ای از نوع واکنش آن ها یه والدین ارایه می شود. همچنین راه های پرورش استعداد در در افراد مختلف توضیح داده می شود.

بازدیدهای علمی و تحقیقاتی:

با توجه به اینکه موسسه نوآور اردش زیر نظر مراکز علم وفناوری دانشگاه های کشور فعالیت می کند تاکنون بازدید های متعددی را از دانشکده های مختلف برای بچه ها تدارک دیده که از جمله آن بازدید از افلاک نمای دانشگاه تبریز و دانشکده شیمی می باشد. 

وبینار های تخصصی :

موسسه اردوش با دعوت از اساتید برجسته داخلی و خارجی به ارایه وبینار های تخصصی در زمینه های هوش و حل مسیله و همچنین مباحث دانشگاهی پرداخته که توانسته توجه بسیاری از علاقمند به ریاضی را به خود جلب کند.

وبینارهای ویژه معلمین و مدرسین :

از جمله فعالیت های موفق موسسه برگزاری وبینارهای آموزشی در دروس مختلف و تکنیک های رفتار موثر با دانش آموزان است که توسط اساتید برجسته در همین حوزه صورت گرفته است و همچنین گواهی شرکت در دوره نیز به عزیزان اعطا گردیده است.