مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی

استرس و اضطراب ناشی از نگرانی های تحصیلی همواره یکی از معضلاتی بوده که دانش آموزان و والدین با آن مواجه اند. اکثر دانش آموزان به علت عدم آگاهی کافی و نداشتن یک برنامه مناسب در تحصیل خود, نمی توانند نتایج مطلوب راکسب نمایند. برای اینکه در هر کاری نتیجه مثبتی را مشاهده کنید باید یک برنامه مناسب و اصولی داشته باشید.امورمرتبط با آموزش و چالش­ های تحصیلی ,یکی از مهم ترین زمینه هایی که بسیاری از افراد در آن به مشاور نیاز پیدا می­ کنند. تصمیم گیری های هیجانی و غیر اصولی بدون توجه به توانایی ها علایق و  استعداد افراد، می تواند مسیر زندگی دانش آموزان را به سمتی برد که فرد از آن احساس رضایت نمی کند.

مشاوره تحصیلی چگونه تعریف می شود؟

مشاوره تحصیلی به معنای همراهی کردن دانش آموز در مسیر مرتبط با آموزش و تحصیلش است. دانش آموزان در هر مقطعی می توانند از خدمات مشاوره تحصیلی برای انجام درست فعالیت های مربوط به تحصیل و رسیدن به هدف دلخواه خود بهره گیرند.

مشاوره تحصیلی، مشارکت و تبادل بین مشاور و دانش آموز است

هدف از مشاوره تحصیلی چیست؟

هدف اصلی مشاوره تحصیلی هدایت دانش آموز برای دستیابی به بهترین میسر مطالعه در جهت موفقیت است.لذا مشاوره می تواند آزمون و خطاهای دانش آموزان را در مطالعه و برنامه ریزی، تا حد امکان کاهش داده تا دانش آموز بهترین انتخاب را نسبت به شرایط خود داشته باشد.

به بیان دیگر مشاوره تحصیلی با هدف پیشگیری از مشکلات درسی انجام می گیرد و طی آن به افراد آموزه هایی در زمینه مهارت های تحصیلی مانند برنامه ریزی تحصیلی، روش های مطالعه, تکنیک های یادگیری و موفقیت در آزمون ها داده می شود. مشاوره تحصیلی علاوه بر آموزش مهارتهای تحصیلی, زمینه های  شناسایی  توانایی ها وآشنایی با قوانین آموزشی و شناخت نقاط قوت و ضعف دانش آموزان، را فراهم می کند.

مشاور تحصیلی کیست؟

 1. مشاور تجربه و مسیر راه را برای دانش آموز مشخص می کند و تمامی نکاتی که برای موفقیت به آن لازم دارد را در اختیار او می گذارد.
 2. پس به طور کلی می توان گفت: مشاور تحصیلی فردی متخصص در زمینه موارد آموزشی است که با آگاهی و دانش در زمینه های فردی و تحصیلی ، با استفاده از مهارت ها و تجربیات خود، پیمودن مسیر تحصیلات را برای دانش آموزان هموارتر می کند.
 3. مشاور با ایجاد انگیزه در فواصل مختلف زمانی دانش آموزان را نسبت به تلاش و کوشش در تحصیل ترغیب می کند و نا امیدی های ایجاد شده در تفکرات آن ها را از بین می برد. در این مواقع مشاور با برگزاری جلسات فردی و گروهی انگیزشی دانش آموزان راتشویق می کند که مسیر تحصیلی خود را با قدرت ادامه بدهند و اعتماد به نفس لازم جهت ارایه مطالب و پرسیدن اشکالات خود را در آنها افزایش می دهد.
 4. یکی دیگر از وظایف مشاوره تحصیلی سازگار کردن خانواده با دانش آموز است. این مسئله یکی از مهم ترین نقش های مشاور تحصیلی را در روند زندگی تحصیلی دانش آموز مشخص می کند. در این باره می توان به کارهایی از قبیل: شرح وظایف خانواده نسبت به دانش آموز، آگاه سازی خانواده ها نسبت به پیشرفت زمانه و فنون ارتباط گیری والدین با فرزندان نام برد که این مسائل نقش بسزایی در آینده تحصیلی دانش آموز دارد.

برنامه ریزی برای موفقیت در آزمون ها و مسابقات:

یکی از اصلی ترین دغدغه دانش آموزان، آزمون ها ومسابقاتی است که پیش رو دارند. این آزمون ها تا حد زیادی می توانند سرنوشت دانش آموزان را رقم بزنند. اکثر دانش آموزان نسبت به آینده تحصیلی خود احساس مسئولیت می کنند و نمی توانند نسبت به آن بی تفاوت باشند. هر دانش آموزی از تحصیل و درس خواندن خود هدفی را دنبال می کند. بسته به اینکه دانش آموزان چه هدفی را از شرکت در مسابقات و آزمون های خود دارند می توان  مسیر متناسب رابرای آنها برنامه ریزی کرد. موسسه اردوش با توجه به تجربیات ارزنده خود در زمینه آموزش و برگزاری مسابقات بین المللی و المپیاد های مختلف می تواند بهترین مشاور در زمینه معرفی منابع و برنامه ریزی موثر برای موفقیت در مسیر المپیاد باشد.

سولات متداول درمورد مشاوره و استعداد یابی:

1. چرا مشاوره در موسسه اردوش :

 • تجربه طولانی در زمینه خدمات آموزشی و بخصوص آموزش و برگزاری المپیادهای مختلف توانایی لازم را جهت برنامه ریزی تخصصی در مقاطع مختلف به موسسه اردوش داده است. تجربیات میدانی نشان می دهد افرادی که خود به صورت مستقیم با فرآیند آموزش در ارتباط هستند وهمچنین تعامل تنگاتنگ با مشکلات و چالش های دانش آموزان  خصوصا در حیطه های تخصصی مثلا المپیاد  دارند می توانند مشاوره بهتری را در  این زمینه تحصیلی به افراد ارایه دهند.
 • موسسه اردوش  به شما خدماتی ارائه می دهد که استفاده از برنامه ریزی شخصی سازی شده را تا حد امکان آسان  کند. از جمله این خدمات:
 1. یک جلسه مشاوره مفصل قبل از طراحی برنامه ریزی برای تاثیر دادن عوامل مختلف و شرایط فرد
 2. . پشتیبانی هفتگی برای اجرای برنامه
 3. برنامه ریزی برای رژیم غذایی و ساعت خواب و استراحت برای سازگاری بهتر با برنامه
 4. تاثیر نتایج آزمونهای آزمایشی برای پیشرفت بهتر و  سریع تر و …
 • موسسه اردوش در فراهم کردن موارد مورد نیاز کنار شماست و بهترین شرایط ممکن را برای شما فراهم کرده است ؛ به طور مثال ، برای خرید منابع کمک درسی و فیلم های آموزشی می توانید  از طریق سایت موسسه  ، از بهترین منابع داخلی وخارجی استفاده کنید و یا اینکه برای ارزیابی خوددر مسابقات داخلی و معتبر بین المللی به راحتی شرکت نمایید و کلاسهای آنلاین هم می تواند سهم  قابل توجهی در بازدهی  بهتر را برای شما  فراهم کند. ناگفته نماند با تمام این مزایا باز هم شخصی سازی شده بودن و انحصاری بودن آن در نظر گرفته شده است.

2. خدمات ویژه موسسه اردوش برای دانش آموزان ؟

تامین کتاب های کمک درسی ، فیلم آموزشی ، آزمون آزمایشی و … با شرایط ویژه
جزوات موضوعی اردوش باتمرینات کافی و مناسب
سمینار های انگیزشی مجازی و حضوری در حرفه ای ترین سطح و کلی خدمات دیگر …
3. برنامه ریزی شخصی سازی شده مناسب چه مقاطعی است ؟

 ابتدایی, متوسطه اول ، متوسطه دوم   (مختص سنین 7 تا 17 سال)
4.   مدت زمان و نوع خدمات مشاوره و برنامه ریزی موسسه چگونه است ؟

دوره های برنامه ریزی و مشاوره تحلیلی به صورت ماهانه خواهد بود و دانش آموز می تواند با توجه به هدف و شرایط خود یکی از پنج نوع پکیج مشاوره را انتخاب نماید. همچنین مشاوره  جلسه ای هم جهت معرفی بورس های تحصیلی ارایه می شود.
5. قیمت پکیج ها و دوره ها چقدره ؟

 با توجه به نوع پکیج انتخابی و خدمات آن , قیمت آن متفاوت خواهد بود. 

6. آیا موسسه اردوش موفقیت دانش اموزان را تضمین می کند.

بهترین برنامه ریزی ها تنها زمانی می تواند موثر باشد و فرد را به موفقیت برساند که فرد نسبت به انجام آن تعهد داشته باشد . لذا قبل از برنامه ریزی آمادگی ذهنی افراد برای شروع روندی جدید اهمیت می یابد . مشاورین موسسه اردوش در تلاشند که با روش های جدید انگیزشی این ۀمادگی را در افراد برای شروعی جدید ایجاد نمایند.

سخن آخر :

یکی از اصلی ترین و مهم ترین اصل های رسیدن به هدف، تلاش است. اما این سوال پیش می آید که تنها تلاش کردن برای رسیدن به هدف کافی است؟ برای اینکه به هدف خود برسید تنها تلاش کردن کافی نیست. یک فردی که به طور مداوم ولی بدون برنامه به درس خواندن بپردازد نمی تواند به اهداف خود برسد. برای مطالعه باید یک برنامه ریزی تحصیلی ایده آل داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد هر کدام از پکیج ها روی عکس زیر کلیک فرمایید

پس همین الان تصمیم بگیر و مسیردرست رو با همراهی ما انتخاب کن.