مسابقات بین المللی (مرحله اول)

المپیادهای بین المللی اردوش

المپیاد مسابقه‌ای علمی است که سالانه میان دانش‌آموزان پایه های مختلف از سراسر جهان درکشورهای مختلف با هدف استعدادیابی و شکوفایی خلاقیت آنها , به صورت تیمی و یا انفرادی برگزار می‌شود و هر کشور برای انتخاب تیم‌های منتخب خود با توجه به نوع المپیاد، مراحلی را در نظر گرفته است. چشم انداز اصلی این نوع مسابقات، رشد و شکوفایی علمی نوجوانان و آشنایی کشورهای مختلف با علوم روز مورد تدریس در اقصی نقاط جهان است.

موسسه اردوش در ادامه نوآوری های آموزشی خود و در راستای ارتقای سطح علمی دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی ، از سال 1397 مسابقات بین المللی ریاضی و علوم را با مدیریت موسسه SIMCC سنگاپور در ایران برگزار می کند.

همچنین از امسال مسابقات معتبر زبان انگلیسی نیز به فهرست خدمات موسسه اضافه گردیده و شرایطی فراهم گردیده که دانش اموزان می توانند به راحتی در یک رقابت بین المللی زبان شرکت کنند.

 تقويم مسابقات بين المللي موسسه اردوش

مسابقات بين المللي موسسه اردوش به صورت سالانه و هرمسابقه تنها يک بار درسال برگزار مي شود. جدول زمان ثبت نام و برگزاري المپياد هاي مختلف در زير آمده است.

درجه اعتبار و رقابت مسابقات رياضي بين المللي اردوش 

موسسه اردوش نماينده انحصاري چندين آزمون معتبر رياضي است که با توجه به شکل مي توانيد از درجه سختي و اعتبار آزمون ها اطلاع يابيد. هر چه از پايين به سمت نوک هرم حرکت کنيد رقابت سنگين تر و سوالات چالشي تر خواهند بود.

نحوه شرکت در مسابقات رياضي SASMO 

 •  مرحله اول مسابقات رياضي آسيايي با نام ساسمو SASMO براي همه دانش آموزان وعلاقمندان پايه 2 تا 11  آزاد است و تمامي داوطلبان مي توانند در اين مسابقات شرکت کنند.
 • تنها مدال آوران مرحله اول مسابقه SASMO  جواز شرکت در مرحله نهايي را دارند. با توجه به شکل مدال آوران طلا و نقره و برنز مي تواند در مسابقات رياضي سنگاپور SIMOC شرکت نمايند. اما تنها مدال آوران طلا ونقره  جواز شرکت در مسابقات نوجوانان آسيا  IJMO  را پيدا مي کنند.
 • لازم به ذکر است که مدال آوران مسابقه SIMOC نيز جواز ورود به مسابقات نوجوانان آسيا را دارند.

نحوه شرکت در مسابقات رياضي AMO  

 • مرحله اول المپياد رياضي آمريکا با نام AMO براي همه دانش آموزان وعلاقمندان پايه 2 تا 12 که عضو موسسه اردوش هستند آزاد است و تمامي دانش آموزان موسسه مي توانند در اين مسابقات شرکت کنند.
 • تنها مدال آوران مرحله اول مسابقه AMO  جواز شرکت در مرحله نهايي را دارند. با توجه به شکل مدال آوران طلا و نقره و برنز مي تواند در مسابقات رياضي سنگاپور SIMOC   در سال بعد شرکت نمايند. اما تنها مدال آوران طلا ونقره جواز شرکت در مسابقات نوجوانان آسيا  IJMO  را پيدا مي کنند.

نحوه شرکت در مسابقات علوم VANDA

 • شرکت در مرحله اول مسابقات علوم آسيايي با نام VANDA براي همه دانش آموزان وعلاقمندان پايه 2 تا 11  آزاد است و تمامي داوطلبان مي توانند در اين مسابقات شرکت کنند.
 • تنها مدال آوران مرحله اول مسابقه VANDA جواز شرکت در مرحله نهايي را دارند. با توجه به شکل مدال آوران طلا و نقره و برنز مي تواند در مسابقات علوم مرحله نهايي شرکت نمايند.

نحوه شرکت در مسابقات DRCT 

 • شرکت در مسابقات خلاقيت آسيايي با نام دکتر سي تي DRCT  براي همه دانش آموزان وعلاقمندان پايه 1 تا 11  آزاد است و تمامي داوطلبان مي توانند در اين مسابقات شرکت کنند.
 • اين مسابقات  فعلا تک مرحله ي بوده و هدف آن آشنايي داش موزان با تفکر طراحي براي آمادگي مسابقات برنامه نويسي است.
 • مزيت اصلي اين مسابقات اين است که در کشور خود و به راحتي مي توانيد با با دانش آموزان کل آسيا رقابت کنيد.


 نحوه شرکت در مسابقات KGL 

 • مسابقات زبان انگليسي با نام KGL  که توسط کميته مسابقات در انگلستان پايه ريزي شده است که  هر ساله در بين 70 کشور غير انگليسي زبان برگزار مي شود.
 • مرحله اول و مرحله دوم مسابقات بصورت کشوري برگزار مي شود و برگزيدگان در مرحله سوم به يک کشور اروپايي براي رقابت دعوت مي گردند.