المپیاد جهانی ریاضی سنگاپور (SINGA FINAL)


المپیاد بین المللی ریاضی سنگاپور  SINGA

روشهای تدریس ریاضیات و متد های جدید آموزشی کشور سنگاپور برکسی پوشیده نیست و این باعث شده که ریاضیات سنگاپور در سرتاسر جهان مشهور است، اما  همیشه برای ماندن در صدر، به انرژی و چالش دائمی نیاز است و این دلیل محکمی برای طراحی چالشی به نام SINGA  است. SINGA زمینه ای را فراهم کرده است تا بهترین روش­ها در یادگیری ریاضیات, با دانش آموزان به اشتراک گذاشته شود تا دانش آموزان متوجه استعداد خود در ریاضیات شوند. کشورهای قوی در ریاضیات به طور مداوم از معیارهای بین المللی برای افزایش سطح علمی خود استفاده می کنند.  برای مثال، سرفصل­های ریاضیات سنگاپور پس از بررسی سرفصل­های ریاضی بسیاری از کشورها در سراسر جهان ایجاد شد. پایه قوی در ریاضیات ابتدایی، دانش‌آموزان سنگاپور را قادر می‌سازد تا در معیارهای جهانی مانند مطالعات بین‌المللی ریاضیات و علوم (TIMSS) و برنامه ارزیابی دانش‌آموزان بین‌المللی (PISA) به رتبه‌های برتردست یابند.

هدف از برگزاری مسابقه SINGA

تیمی متخصص از معلمان ریاضی گرد هم جمع آمده اند  تا به دانش آموزان و معلمان از سراسر جهان کمک کنند تا در آموزش ریاضی پیشرفت کنند.

 رییس کمیته المپیاد سنگاپور اعلام می دارد که :

"امیدواریم بهترین متد آموزشی سنگاپور را با جهان به اشتراک بگذاریم. ما در آموزش دانش‌آموزان خودمان در سنگاپور، به دنبال دستیابی به نتایج مطلوب تحصیلی هستیم تا دانش‌آموزان ما برای آینده و مشارکت در المپیادهای جهانی آماده باشند.

همچنین هدف ما این است که شور و اشتیاق دانش آموزانمان را برای پیگیری اهداف و آرزوهایشان را افزایش دهیم. این آروز رو تعمیم دادیم و حالا در انتظار کشف استعداد های کشور های مختلف هستیم."روند برگزاری المپیاد سینگا

تمامی دارندگان مدال طلا ، نقره و برنز مسابقات  SINGA 2023  پایه اول تا  دهم می توانند در SINGAPORE MATH GLOBAL FINAL شرکت کنند.

بارم بندی سوالات المپیاد سینگا                           

 سوالات در سه بخش ارائه می شود .

بخش A : شامل 15 سوال چهارگزینه ای که در آن پاسخ صحیح 2+ امتیاز و پاسخ نزده امتیازی ندارد.(مجموع امتیاز 30)

بخش B : شامل 10 سوال پاسخ کوتاه با درجه سختی متوسط که در آن پاسخ صحیح 4+ امتیاز و پاسخ نزده و اشتباه امتیازی ندارد. (مجموع امتیاز 40)

بخش C :  شامل 6 سوال پاسخ کوتاه با درجه سختی زیاد که در آن پاسخ صحیح 5+ امتیاز و پاسخ نزده و اشتباه امتیازی ندارد. (مجموع امتیاز 30)

مجموع کل سوالات 100 امتیاز و مدت پاسخ گویی 90 دقیقه می باشد. 

پایه 1 تا 4  : ماشین حساب مجاز نیست.

پایه 5 تا 10 : استفاده از ماشین حساب مجاز است.جدول امتیازبندی المپیاد ریاضی سنگاپور

از بین تمام شرکت کنندگان , 50 درصد کل دانش آموزان جهان لوح و مدال دریافت می کنند که از این تعداد 10 درصد برتر مدال طلا، 15 درصد بعدی مدال نقره و 25 درصد بعدی مدال برنز دریافت خواهند کرد که لوح و مدالشان از طرف کمیته SIMCC به ایران ارسال می شود.


از بین باقی شرکت کنندگان 20 درصد بعدی دیپلم افتخار و 30 درصد بعدی گواهی شرکت کسب می کنند که لوح آنها پس از اعلام نتایج بصورت فایل در اختیارشان قرار می گیرد.


جوایز نفرات برتر جهانی المپیاد سینگا

 به سه نفر برتر جهان در هرپایه ( 1 تا 10) که اسامی آنها در مراسم اهدای جوایز اعلام خواهد شد از طرف کمیته مسابقات سنگاپور جوایز وامتیازاتی به شرح زیر تقدیم می گردد:

  • نفر اول جهانی (OVERALL CHAMPION) 600 دلار سنگاپور ( بصورت کوپن) + شرکت در المپیاد SIMOC 2024 به همراه دریافت پکیج آموزشی
  • نفر دوم جهانی(OVERALL RUNNER-UP) 300 دلار سنگاپور ( بصورت کوپن)
  • نفر سوم جهانی(OVERALL 2ND RUNNER-UP) 100 دلار سنگاپور ( بصورت کوپن)


در صورتیکه امتیاز دو نفر باهم برابر باشد ، هردو برنده اعلام خواهند شد. به عنوان مثال، اگر دو شرکت کننده 90 امتیاز و شرکت کننده سوم 87 امتیاز کسب می کنند، دو شرکت کننده اول با 90 امتیاز نفرات اول و شرکت کننده سوم با 87 نفر دوم خواهد شد.

*درصورتیکه تعداد کل شرکت کنندگان یک پایه کمتر از 50 نفر باشد نفرات برتر جهانی در آن پایه انتخاب نخواهند شد.

جوایز نفرات برتر کشوری : 

  • لوح و مدال اختصاصی  با نام دانش آموز از کمیته مسابقات سنگاپور + جایزه و کاپ شخصی برای دانش آموزانی که موفق به کسب نمره کامل (PERFECT SCORE) بشوند.
  •  لوح و مدال به همراه جایزه از طرف موسسه اردوش برای دانش آموزانی که مدال طلا و نقره و برنز المپیاد را کسب کنند.


 نحوه ثبت نام درالمپیاد سینگا

مرحله اول: واریز وجه مسابقه به شماره حساب مربوطه و بارگذاری عکس فیش در سایت هنگام پرکردن فرم

برای اطلاع از هزینه ثبت نام و نحوه پرداخت با همکاران ما تماس بگیرید: 09030767438 - 09363069089

مرحله دوم : مراجعه به سایت www.erdos.ir در قسمت مسابقات بین الملی (مرحله نهایی) , فرم مربوط برای مسابقات را پر نمایید. همچنین در هنگام ثبت نام یک عکس پرسنلی با کیفیت از داوطلب در قسمت مربوطه درفرم بارگذاری شود.


سیستم مسابقات SIMCC حق دارد که هنگامی که ظرفیت مسابقات پر شد سامانه ثبت نام را زودتر از تایم مقرر ببندد. لذا تمامی داوطلبانی که تمایل به شرکت در این مسابقات را دارند باید هر چه سریعتر نسبت به پر کردن فرم های مربوطه اقدام کرده و ثبت نام خود را نهایی نمایند.

موسسه اردوش در ايران تنها معرفی کننده داوطلبان برگزیده مرحله اول برای حضور در اين مسابقات را بر عهده دارد.

زمان برگزاري آزمون : 13 اسفند ماه 1402

المپیاد بصورت متمرکز و حضوری همزمان با تمامی کشورها بصورت آنلاین برگزار می شود.

همه مدال آواران  SINGA 2023 می توانند بصورت انفرادی و یا از طریق مدرسه و ... در این مسابقات شرکت نمایند. تمامی مدارس  و موسسات و آموزشگاه ها از سراسر کشور می توانند دانش آموزان خود را  بصورت گروهی در این رویداد بین المللی ثبت نام نمایند.

ثبت نام از طريق سايت www.erdos.ir

تلفن تماس 09030767438-09363069089

آخرین مهلت ثبت نام : 25 بهمن ماه 1402

Untitled