مسابقات بین المللی زبان انگلیسی (KGL)

مهلت ثبت نام 2023 به پایان رسیده است

مسابقه KGL از جمله محبوبترین مسابقات زبان در سطح جهان است که هر ساله به تعداد علاقمندان شرکت در این مسابقه افزوده می شود.  تاکنون 70 کشوراز سرارسر دنیا به جامعه بین المللی KGL پیوسته اند و موسسه نوآور اردوش نیز این مسابقات را برای سومین سال متوالی در ایران برگزار خواهد کرد.

سرفصل های  KGL  براساس کتب مشترک زبان درکشورهای اروپایی (CEFR) تعیین گردیده است و از سطح PER A1 تا B2 ارائه می شود. مسابقه KGL  زیر نظر سازمان بین المللی آزمون (The International Testing Authority) در انگلستان برگزار می شود. 

سایت رسمی مسابقات: http://www.kglcontest.org


چه چیزی باعث محبوبیت KGL می شود؟

  1. دانش آموزان 6 تا 18 سال می توانند در مسابقات KGL شرکت نمایند. KGL یک مسابقه سرگرم کننده با استاندارد بالا برای ایجاد انگیزه در بین دانش آموزان جهان برای فراگیری بهتر زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم است.

  2. آزمون های KGL از بالاترین کیفیت و استانداردهای بین المللی برخوردار است و می تواند معیار مناسبی برای آماده سازی دانش آموزان برای ارزیابی هایی باشد که درآینده به آن نیاز خواهند داشت.

  3. یکی از مزایای عالی این مسابقات پایین بودن هزینه شرکت درآن هست که دانش آموزان تنها برای مرحله اول هزینه پرداخت کرده و شرکت در مرحله دوم و مرحله نهایی مسابقات بصورت رایگان هست.

  4. جهت آمادگی داوطلبان دو آزمون آزمایشی رایگان یکی قبل از مرحله اول و دیگری قبل از مرحله دوم از داوطلبان بصورت آنلاین گرفته می شود که می تواند در آمادگی آنها برای شرکت در این مسابقه جذاب بسیار مفید واقع شود.

  5. جامعه آماری بالا شرکت کنندگان نشان دهنده معتبر بودن این آزمون در سطح جهان است و لوح و گواهینامه های این آزمون می تواند به عنوان رزومه معتبر برای دانش آموزان باشد.

  6. به ازاري هر 250 نفر شرکت کننده در مرحله اول , يک نفر از ايران به مرحله جهاني راه پيدا مي کند که جزييات آن در فايل سوالات متداول در همين صفحه توضيح داده شده است.

  7. به همه شرکت کنندگان KGL که در مرحله اول پذیرفته شده باشند اطلاعات جامع درباره معیارهای انتخاب برای مرحله نهایی داده می شود.

  8. به تمامی شرکت گنندگان مرحله اول لوح شرکت در مسابقه داده می شود . نفر اول هر سطح در مرحله دوم کاپ ويژه مسابقات به همراه جايزه نقدي و لوح شرکت در مسابقات را دريافت خواهد کرد و همچنین به نفر دوم و سوم هر سطح در مرحله دوم لوح شرکت در مسابقه و جوایزی از طرف موسسه اردوش تقدیم می گردد.

  9.  فینالیستها برای شرکت در مسابقه نهایی (مرحله سوم) در اواخر تابستان به کشور يونان اعزام می شوند و تمامی هزینه های اقامت سه روزه و شرکت در مرحله نهایی مسابقات از طرف کمیته علمی KGL تامین می گردد. 

شرایط لازم برای شرکت در مسابقه :

شرکت کنندگان باید با توجه به پایه تحصیلی و سن خود  LEVEL  خود را تعیین کرده و در مسابقه شرکت کنند. مثلا دانش آموز الف که الان در حال تحصیل در پایه پنجم ابتدایی است و سن 12 سال دارد باید در LEVEL A1  شرکت کند. اگر دانش آموزی سال قبل در مرحله اول در سطح  A1  شرکت کرده است و به مرحله دوم راه یافته , امسال باید در LEVEL بالاتر یعنی A2 برای مسابقات ثبت نام کند. اما اگر سال قبل نتوانسته در مرحله اول پذیرفته شود امسال می توان دوباره در همین سطح ثبت نام کند.


برای شرکت در مسابقه KGL ، شرکت کنندگان باید شرایط سنی زیر را داشته باشند:


راهنمای شرکت در مسابقه (ویژه دانش آموزان):

لينک ثبت نام ويژه دانش آموزانراهنمای شرکت در مسابقه (ویژه مدارس و آموزشگاه ها):

دانلود فرم اکسل ویژه مدارس و آموزشگاه ها: KGL FORM2023.xls

لينک ثبت نام ويژه مدارس- موسسات و آموزشگاه هاتمامی اطلاع رسانی های این المپیاد از طریق کانال های اینستاگرام و تلگرام موسسه یا پیام رسان داخلی بله انجام خواهد گرفت. لذا حتما یکی از موارد را دنبال نمایید.

آدرس اینستاگرام Erdos_math@

پیام رسان داخلی بله : Erdos96@

آدرس تلگرام : Erdosh@

نمونه سوالات مسابقه  KGL2020:

سطح Pre A1

سطح A1

سطح A2

سطح B1

سطح B2

دانلود نمونه سوال
دانلود نمونه سوال
دانلود نمونه سوال
دانلود نمونه سوال
دانلود نمونه سوال

سوالات متدوال درباره مسابقات بین المللی KGL:

شرکت کنندگان عزیز: اگر سوال یا ابهامی درمورد نحوه برگزاری مسابقه و یا نیاز به اطلاعات دیگری در مورد مسابقات KGL دارید، از طریق فایل زیر میتوانید سوالات متداول مسابقات را مشاهده و مطالعه بفرمایید.

سوالات متداول در مورد المپياد KGL

مسابقات مرحله اول و دوم در ایران با پشتیبانی زنده از طريق زوم برگزار خواهد شد.


این مسابقه بصورت آنلاین با شرایط کاملا مطلوب برگزار می شود.


بطوری که سوالات به راحتی دانلود شده و تنها در ابتدا و انتهای مسابقه نیاز به اینترنت دارد و در طول تایم مسابقه شما نیازی به اتصال اینترنت نخواهید داشت.


تاریخ برگزاری مرحله اول : پنجشنبه 27 بهمن ماه 1401


مهلت ثبت نام به پایان رسیده است.


همه دانش آموزان می توانند بصورت انفرادی و یا از طریق مدرسه و ... در این مسابقات شرکت نمایند.


تمامی مدارس و موسسات و آموزشگاه ها از سراسر کشور می توانند دانش آموزان خود را  بصورت گروهی در این رویداد بین المللی ثبت نام نمایند.