قاسمی

در سال 2006 پروفسور Yeo Boon Wooi استاد برجسته آموزش ریاضی و عضو کمیته المپیاد ریاضی سنگاپور با همراهی دو تن از همکارانش،"المپیاد ریاضی مدارس سنگاپور و آسیا (SASMO) "را بنیان نهادند. این رقابت ‌ها از ۱۵۵ شرکت کننده محلی در سال 2006 به بیش از 30،000 شرکت‌کننده از 20 کشور آسیایی در سال 2018 گسترش یافته ‌است. تنها درکشور سنگاپور، بیش از 120 مدرسه در سال 2018 در رقابت‌های SASMO شرکت کرده‌اند و در حال حاضر این مسابقات یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین رقابت‌های ریاضی در سطح آسیا به حساب می‌آید. در سال(2019)، ایران به عنوان بیست و یکمین کشور آسیایی به این مسابقات پیوست و  از آن پس دانش آموزان مستعد ایرانی می توانند به راحتی با شرکت در این آزمون درکشور ایران با دانش آموزان علاقه مند بیست کشور دیگر به رقابت بپردازند.

 کشور سنگاپور یکی از پنج کشور برتر جهان در زمینه آموزش ریاضی و رویکردهای نوین آموزشی می باشد و دانش آموزان سنگاپور در آزمون بین المللی تیمز رتبه اول را در دنیا کسب کرده اند.

مزایای شرکت در المپیاد ریاضی ساسمو

  1.  این مسابقات به دانش آموزان کمک می کند تا درک عمیق تری از مباحث کتاب درسی داشته باشند و جنبه های واقعی ریاضیات را درزندگی روزمره درک نمایند.
  2.  این مسابقات انگیزه ای جهت رقابت در فضای بین المللی را در دانش اموزان ایجاد می کند.
  3.  این مسابقات می تواند زمینه ساز شکوفایی استعدادهای دانش آموزان در مباحث مختلف ریاضی در عرصه بین المللی باشد.
  4.  دانش آموزان می توانند با هزینه کم به راحتی دانش خود را در یک رقابت معتبر بین المللی محک بزنند و برنامه ریزی دقیق تری را برای آینده خود داشته باشند.
  5.  آشنایی با متد های آموزشی کشور های دیگر و سطح دانش ریاضیات در آنها , از مزیت های دیگر شرکت در یک رقابت بین المللی است.
  6.  از مزیت های اصلی مسابقات ساسمو اعتبار این مسابقات در دنیا است که هر ساله بر تعداد کشورهای شرکت کننده در این مسابقات افزوده می شود و در سال های اخیر کشور های آمریکا و برزیل , بلغارستان و یونان  نیز به جمع این مسابقات پیوسته اند.

روند المپیاد ریاضی ساسمو

مرحله اول مسابقات رياضي آسيايي با نام ساسمو SASMO براي همه دانش آموزان وعلاقمندان پايه 1 تا 12  آزاد است و تمامي داوطلبان مي توانند در اين مسابقات شرکت کنند.