المپیاد رياضي دانشگاه ايلينويز (AMO)

ثبت نام به اتمام رسیده است


International Mathematic Olympiad

AMO 2023


اطلاعات کلی درباره AMO  :

المپیاد ریاضی دانشگاه ایلینویز (AMO) , یک مسابقه بین المللی ریاضی برای دانش آموزان مقاطع ابتدایی و متوسطه است که به تازگی به طور مشترک توسط SIMCC و دانشگاه ایلینویز جنوبی برگزار می شود. این مسابقات با هدف ارتقا بخشیدن به سطح علمی دانش آموزان در زمینه ریاضی طراحی شده است. موسسه اردوش به عنوان نماینده انحصاری این المپیاد در ایران برای دومین سال متوالی ,مفتخر است که معرفی کننده دانش آموزان ایرانی برای شرکت در این رقابت بین المللی باشد.

تمامی دانش آموزان پایه 2 تا 12 می توانند در این رقابت بین المللی جذاب شرکت نمایند. 


چارچوب اصلی سوالات در این المپیاد براساس سرفصل های کتب درسی دانشگاه ایلینویز است. لذا ممکن است که تا حدودی با مطالب ارائه شده در کتب درسی دانش آموزان ایرانی متفاوت باشد که البته جای هیچ نگرانی نیست چرا که تمامی سرفصل های این المپیاد در کارگاه آموزشی موسسه اردوش بررسی و سوالات متنوع حل خواهد شد. طراحی سوالات این مسابقه توسط گروهی از بهترین مربیان دانشگاه ایلینویز جنوبی که دارای تجربه و دانش کامل در این زمینه هستند صورت گرفته است. مبنای طراحی سوالات به صورتی است که ذهن داوطلبان را به چالش کشیده و در عین حال آنها را هرچه بیشتر به ریاضیات علاقمند سازد.

مزاياي شرکت در المپياد ریاضی AMO: 

امتیاز بندی سوالات المپیاد AMO:

 شرکت در المپیاد ریاضیات AMO  برای همه دانش آموزان ابتدایی پایه 2 تا 6 ، متوسطه پایه7 تا  12 در سراسر جهان امکان پذیر است.

  1.  سوالات با ترجمه فارسي مي باشد.
  2. سوالات نمره منفی ندارد.
  3. استفاده از ماشین حساب در طول مسابقه مجاز نیست.جدول اهداي سرتيفيکت مدال ها :

نمره کامل  اين مسابقات سرتيفيکت Perfect Score + مدال شخصی با نام داوطلب به همراه جواز شرکت در مسابقات SIMOC 2024 و IJMO 2024

همچنين دانش آموزان پايه 11و 12 که بتوانند نمره کامل در اين مسابقات را کسب کنند دعوتنامه جهت گرفتن بورسيه از طرف دانشگاه ايلينويز دريافت خواهند کرد.

8 درصد اول سرتيفيک مدال طلا به همراه جواز شرکت در مسابقات SIMOC2024  و IJMO 2024

12درصد بعدي سرتيفيکت مدال نقره به همراه جواز شرکت در مسابقات SIMOC 2024 و IJMO 2024

20 درصد بعدي سرتيفيکت مدال برنز به همراه جواز شرکت در مسابقات SIMOC 2024  


سرفصل ها و نمونه سوالات المپیاد ریاضی AMO :

دانلود کنید SYLLABES & SAMPLE Q .pdf


نحوه شرکت در المپیاد ریاضی AMO : (ویژه دانش آموزان)

  • مرحله اول المپياد رياضي با نام AMO براي همه دانش آموزان و علاقمندان پايه 2 تا 12  آزاد است و تمامي دانش آموزان از سراسر کشور مي توانند در اين مسابقات شرکت کنند.

  • با توجه به اینکه سرفصل های این المپیاد تا حدودی با سرفصل های کتاب درسی دانش آموزان ایرانی متفاوت است لذا دانش آموزان ایرانی برای کسب نتیجه بهتر در این المپیاد, نیاز به آموزش نکات ویژه ای دارند. به همین دلیل   موسسه اردوش این المپیاد را بصورت پکیج ارائه می کند.
  •  این پکیج شامل شرکت در کارگاه 10 جلسه ای آمادگی المپیاد AMO + دریافت جزوات هفتگی شامل جزوه ارسالی از دانشگاه ایلینویز و نمونه سوالات سالهای گذشته + هزینه شرکت در المپیاد AMO خواهد بود.

نحوه شرکت در المپیاد ریاضی AMO : (ویژه مدارس - آموزشگاه ها- موسسات آموزشی)

برای اطلاع از شرایط ویژه برای ثبت نام دانش آموزان از طریق مدارس و آموزشگاهها , لطفا با شماره زیر در تماس باشید: 

09030767438 مدیر داخلی موسسه اردوش

  • تنها مدال آوران مرحله اول مسابقه AMO  جواز شرکت در مرحله نهايي را دارند. با توجه به شکل مدال آوران طلا و نقره و برنز مي تواند در مسابقات رياضي سنگاپور SIMOC   در سال بعد شرکت نمايند. اما تنها مدال آوران طلا و نقره جواز شرکت در مسابقات نوجوانان آسيا  IJMO  را پيدا مي کنند.  

آخرین مهلت ثبت نام فقط تا 18 مهرماه 1402


تاریخ برگزاری المپیاد 19 آبان ماه 1402
ثبت نام از طريق سايت www.erdos.ir

تلفن تماس 09030767438-09363069089