المپیاد علوم VANDA FINALS

 جمعه 17 آذر ماه 1402

بصورت متمرکز و همزمان با سراسر دنیا با پشتیبانی و مراقبت زنده در ایران

درباره وندا (مسابقه علوم جهانی مرحله نهایی)

 وندا یک مسابقه بين المللی علمی در زمینه علوم پیشرفته است که هر ساله در سراسر جهان برگزار می شود و بر توانایی دانش آموز در تفکر منطقی و خلاقانه برای انتخاب اطلاعات مورد نیاز و استفاده از آنها در حل مسائل تاکید دارد.

مسابقات وندا برای دانش آموزان پایه ۳ تا ۱۱ تعریف گردیده است. این مسابقه بر اساس سرفصل های درسی علوم سنگاپور است و دانش آموزان را بر اساس دانش فردی آنها محک ميزند. این امر باعث می شود دانش آموزان در المپیادهای دیگر نیز بهتر عمل کنند . زیرا با برخی از سوالات آشنا هستند.

یکی از مزایای شرکت در مسابقه وندا تقویت کار تیمی است زیرا اين مسابقه دارای دو مرحله است (مرحله انفرادی و مرحله تیمی) و موفقیت در هر دو مرحله بسیار ارزشمند است تا جایی که تعدادی از برندگان این مسابقات با به اشتراک گذاشتن تجربیات شرکت در مرحله نهایی مسابقات وندا در مصاحبه های پذیرش، در مدارس برتر پذیرفته شده اند.

سواالات آزمون پایه و اساس قوی در زمینه دانش های بنیادی علوم و روش شناسی دارد که سبب توسعه مهارت های استدلالی و تحلیلی . مهارت های تصمیم گیری و حل مساله . توانایی پاسخگویی در زمینه های مختلف و داشتن ذهنی باز و پرسشگر می شود که اين موارد , پیش نیاز دانش آموزان برای کسب مهارت های بهتر در قرن ۲۱ است.

اهداف مسابقه

 • وندا علاقه دانش آموزان به علوم را بر می انگیزد!

وندا طیف وسیعی از مطالب جالب را در سوالات ارائه می دهد تا کنجکاوی دانش آموزان را برانگیزد و آنها را تشویق می کند تا عمیق تر وارد دنیای علوم شوند.

 • وندا یک فرصت برای همه

شرکت در مسابقات وندا اين امکان را به دانش آموزان می دهد که در یک مسابقه بین المللی شرکت کرده و دانش خود را ارتقا بخشیده و بتوانند در دروس خود بالاترین سطح نمره را بدست اورند

 • رسیدن به ارتفاعات بالاتر

وندا به دانش آموزان کمک می کند تا در محیط مناسب با آزمون های مختلف المپیاد علمی آشنا شوند. وندا می خواهد دانش آموزان از این تجربه استفاده کنند تا در آینده بتوانند در آزمون های چالش برانگیز و المپیاد علمی مختلف خوش بدرخشند.

شرایط شرکت در مسابقه

تنها دانش آموزانی که در مرحله نخست مسابقات وندا 2023 مدال طلا و نقره و برنز را کسب کرده اند جواز شرکت در مسابقه وندا فاینال را خواهند داشت.

قالب مسابقه

مرحله اول- انفرادی

 • مدت زمان آزمون 90 دقيقه می باشد. تعداد کل سوالات مسابقه ۲۵ سوال است. و امتیازات از 10+ شروع می شود.مجموع کل امتیازات : 77 امتیاز
 • سوالات مسابقه در طی رایزنی های انجام شده همراه با ترجمه فارسی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد . لذا داوطلبان نگرانی از بابت فهم سوالات نخواهند داشت.
 • استفاده از ماشین حساب در این مسابقه مجاز نمی باشد.

 • توجه توجه:

۸۰ درصد از سوالات از سرفصل درسی, با تمرکز بر بهبود مهارت های تفکر در سطح بالاتر، توسعه استدلال و مهارت های تحلیلی، تصمیم گیری و مهارت حل مسئله است.

علاوه بر اين , این رقابت به شدت نیازمند ذهنی باز و پرسشگر است که تمایل به کشف زمینه های جدید را دارد و برای پاسخگویی به زمینه های مختلف می تواند اطلاعات جدیدی را بیاموزد که با مهارت های مورد نیاز قرن ۲۱ مطابقت دارد.

همچنین، ۲۰ درصد باقی مانده از سوالات خارج از سر فصل های درسی است.

مرحله دوم - مرحله تیمی

طي رايزني هاي انجام شده و به دليل برگزاري مرحله جهاني در ايران , دانش آموزان ايراني تنها در مرحله انفرادي شرکت کرده و نتايج آنها فقط بصورت انفرادي اعلام مي گردد و مرحله تيمي براي دانش آموزان ايراني لحاظ نمي گردد.

جوایز المپیاد جهانی وندا:


 • جوایز نفرات برتر VANDA FINAL : 
 • نمره کامل : سرتيفيکت Perfect Score + مدال شخصی با نام داوطلب + 100 دلار سنگاپور بصورت واشر
 • 10 درصد اول سرتيفيک طلا  + مدال طلا
 • 15درصد بعدي سرتيفيکت نقره + مدال نقره
 • 25 درصد بعدي سرتيفيکت  برنز + مدال برنز 

ثبت نام در المپیاد وندا فاینال :

مرحله اول: : واریز وجه مسابقه به شماره حساب زیر و بارگذاری عکس فیش در سایت هنگام پرکردن فرم

برای اطلاع از هزینه ثبت نام و نحوه پرداخت با همکاران ما تماس بگیرید: 09030767438 -03963069089

مرحله دوم : مراجعه به سایت www.erdos.ir در قسمت مسابقات بین الملی (مرحله نهایی) , فرم مربوط برای مسابقات را پر نمایید. همچنین در هنگام ثبت نام یک عکس پرسنلی با کیفیت از داوطلب در قسمت مربوطه درفرم بارگذاری شود.

سیستم مسابقات SIMCC حق دارد که هنگامی که ظرفیت مسابقات پر شد سامانه ثبت نام را زودتر از تایم مقرر ببندد. لذا تمامی داوطلبانی که تمایل به شرکت در این مسابقات را دارند باید هر چه سریعتر نسبت به پر کردن فرم های مربوطه اقدام کرده و ثبت نام خود را نهایی نمایند.

موسسه اردوش در ايران تنها معرفی کننده داوطلبان برگزیده مرحله اول برای حضور در اين مسابقات را بر عهده دارد.

برنامه کارگاه المپیاد وندا فاینال 2023 :

 داوطلبان در صورت تمایل می توانند در کارگاه آمادگی این المپیاد شرکت نمایند که برای ثبت نام کارگاه باید به شماره های زیر در تلگرام پیام ارسال نمایند. 09030767438 - 09029377438 - 09046067437


 • تاریخ های مهم:

 

محل و زمان برگزاری المپیاد :  تهران - روز جمعه 17 ام آذر ماه ساعت 11:30 صبح خواهد بود.

مهلت ثبت نام تا 22 آبان ماه 1402