المپیاد ریاضی نوجوانان آسیا IJMO


International Junior Math Olympiad

 بصورت متمرکز و همزمان با سراسر دنیا

 با پشتیبانی و مراقبت زنده درایران (حضوری در تهران)

درباره IJMO :
المپیاد ریاضی نوجوانان آسیا IJMO یک آزمون بين المللی ریاضی است که هر ساله در کشورهای مختلف در دنیا برگزار می شود. از سال ۲۰۱۹ , موسسه اردوش به عنوان نماینده اتحصاری این مسابقات در ايران معرفی گردیده و تا کنون بیش از ۵۰۰ تن از دانش آموزان برتر کشور توانسته اند جواز شرکت در اين مسابقات را کسب نموده و نتایج درخشانی را در اين مدت کوتاه بدست آورند. این مسابقات به سرپرستی موسسه المپیاد های بین المللی سنگاپور(SIMCC) و با همکاری موسسات International Scholastic Trust و آکادمی TeamMathics و همچنین گروه ریاضی در کشورهای مختلف آسیایی برای شناسایی و تشویق استعدادهای جوان ریاضی در کشورهای عضو IJMO برگزار می شود.

اهداف المپیاد IJMO :
هدف اصلی مسابقه IJMO فراهم آوردن یک بستر جهانی برای ار تباط و برقراری تعامل میان دانش آموزان کشور های مختلف و ایجاد فرصتی طلایی برای رقابتی سالم میان برترین های کشورهای مختلف با یکدیگر است. لذا از اين رو IJMO را می توان به عنوان فضایی مناسب برای نشان دادن پتانسیل و استعداد هر دانش آموز در ریاضی در عرصه مسابقات بین المللی دانست.در اين مسابقات دانش آموزان را با درک مفهومی و عمیق مهارت های فکری و منطقی بالاتر از سطح پایه خود آشنا می شوند. اين امر به طور پیوسته پتانسیل های ذهنی هر دانش آموز را تقویت می کند و به آنها اين امکان را می دهد تا مهارت های منطقی و تحلیلی بسیار بالا تری را برای حل مسائل چالش برانگیز در ریاضیات به کار گیرند. سوالات در IJMO با دقتی وسواس گونه طراحی شده اند تا بالاترین سطح ادراکی دانش آموزان را در حل مسایل پیچیده محک زنند.

شرایط شرکت در المپیاد IJMO :

تنها دانش آموزانی جواز شرکت در مسابقات IJMO را دارا هستند که شرایط زیر را داشته باشند:

  1.    مدال آوران طلا یا نقره المپیاد  SASMO 2023
  2. مدال آوران برنز المپیاد  SASMO 2023  که حد نصاب لازم رادر دوره  TRAINING  کسب نموده اند.
  3. مدال آوران طلا و نقره و برنز المپیاد SIMOC2023
  4. مدال آوران طلاو نقره  المپیاد AMO 2022

قالب سوالات المپیاد :

  • مدت زمان آزمون ‎٩۰‏ دقیقه می باشد. تعداد کل سوالات مسابقه ۳۰ سوال است. و امتیازات از +۲۰ شروع می شود.(مجموعه کل امتیازات: ۱۲۰ امتیاز)
  • سوالات مسابقه در طی رایزنی های انجام شده همراه با ترجمه فارسی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد . لذا داوطلبان نگرانی از بابت فهم سوالات نخواهند داشت.
  •  استفاده از ماشین حساب در این مسابقه مجاز نمی باشد.

جوایز مسابقه IJMO :

جوایز نفرات برتر IJMO :

نمره کامل : سرتيفيکت Perfect Score + مدال شخصی با نام داوطلب + 100 دلار سنگاپور بصورت واشر

10 درصد اول سرتيفيک طلا  + مدال طلا

15درصد بعدي سرتيفيکت نقره + مدال نقره

25 درصد بعدي سرتيفيکت  برنز + مدال برنز 

ثبت نام در المپیاد IJMO :

مرحله اول: : واریز وجه مسابقه به شماره حساب مربوطه و بارگذاری عکس فیش در سایت هنگام پرکردن فرم

برای اطلاع از هزینه ثبت نام و نحوه پرداخت با همکاران ما تماس بگیرید: 09030767438-09363069089

مرحله دوم : مراجعه به سایت www.erdos.ir در قسمت مسابقات بین الملی (مرحله نهایی) , فرم مربوط برای مسابقات را پر نمایید. همچنین در هنگام ثبت نام یک عکس پرسنلی با کیفیت از داوطلب در قسمت مربوطه در فرم بارگذاری شود.

سیستم مسابقات SIMCC حق دارد که هنگامی که ظرفیت مسابقات پر شد سامانه ثبت نام را زودتر از تایم مقرر ببندد. لذا تمامی داوطلبانی که تمایل به شرکت در این مسابقات را دارند باید هر چه سریعتر نسبت به پر کردن فرم های مربوطه اقدام کرده و ثبت نام خود را نهایی نمایند.

موسسه اردوش در ايران تنها معرفی کننده داوطلبان برگزیده مرحله اول برای حضور در اين مسابقات را بر عهده دارد.

برنامه کارگاه المپیاد IJMO2023 : داوطلبان در صورت تمایل می توانند در کارگاه آمادگی این المپیاد شرکت نمایند که برای ثبت نام کارگاه باید به شماره های زیر در تلگرام پیام ارسال نمایند. 09030767438 - 09029377438 - 09046067437


تاریخ های مهم:  

محل و زمان برگزاری المپیاد :  تهران - روز جمعه 17 ام آذر ماه ساعت 7 صبح خواهد بود.


مهلت ثبت نام تا  22 آبان ماه 1402